Вівторок, 20.11.2018, 20:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Головлівський НВК

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Червень » 22 » Святкування 21 річниці прийняття Конституції України в НВК
14:55
Святкування 21 річниці прийняття Конституції України в НВК

Прийняття п’ятою сесією Верховної Ради України 28 червня 1996р. Конституції України стало найважливішою історичною подією в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 р. всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Тим самим було завершено процес становлення України як суверенної держави, яка має свій Основний Закон.

Прийняття  конституції свідчить про досягнення державою певної стабільності у суспільстві. Адже саме цей процес, як правило, зумовлюється переходом суспільства від одного якісного стану до іншого, зокрема, як це відбувається в Україні — результатом зміни суспільного устрою стало формування громадянського суспільства і демократичної, соціальної, правової держави.    Ці, так би мовити, історичні передумови прийняття конституції не вичерпують усіх аргументів щодо її значення як основного закону. Найбільш вагомим аргументом є сам зміст конституції, ті важливі положення і норми, які в ній закріплено.

Так, Конституція України закріплює основи її суспільного і державного устрою, визначає напрями розвитку суспільства і держави, основи організації та діяльності державних органів, а також органів місцевого самоврядування, встановлює конституційні гарантії здійснення прав та свобод людини і громадянина, спрямовує розвиток державної та самоврядної форм народовладдя. Відповідно до сутності конституції будь-якої держави у процесі її аналізу завжди виникає ряд питань, зокрема: чи є та або інша конституція конституцією саме держави, а не суспільства; яким є спрямування конституції — це політичний чи правовий акт; закріплює конституція лише норми існуючі, чи містить і програмні положення?

Розглядати Конституцію України лише як правовий акт було б не зовсім правильно. Вона є надзвичайно важливим політико-правовим документом довгострокової дії, яким збагатилася наша держава, підвалинами не лише сучасних, а і майбутніх перетворень у суспільстві, основою його консолідації.

Конституція закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої перш за все на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя. Вона заклала серйозні підвалини для розвитку і зміцнення демократичної, соціальної і правової держави, в якій людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Через зміст Конституції проводиться надзвичайно цінна і гуманна ідея про те, що саме держава функціонує для людини, відповідає перед нею за свою діяльність, а не навпаки. І це є головним її обов’язком. Ми вже сьогодні усвідомлюємо, що інакше і не повинно бути. Адже Український народ є джерелом влади, яку він реалізує через відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому держава з її апаратом повинна служити, перш за все, своєму народові.

На конституційному рівні закріплене положення про те, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Причому органи законодавчої, виконавчої та судової влади є незалежні і здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до Законів України. Тут хотілося б звернутися до історії законотворення в Україні і згадати відомий документ пакти і Конституція законів та вольностей Війська Запорізького, написаний ще гетьманом Війська Запорізького Пилипом Орликом і прийнятий 5 квітня 1710 р. На думку як вітчизняних так і зарубіжних фахівців, це була перша європейська конституція у сучасному її розумінні. І це справді так. Адже в ній уже на той час було скріплено й реалізовано ідею поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову. Пройшло майже триста років і знову це положення відтворене у нашій новій Конституції,

Конституційною основою зовнішньої політики України є забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, основним джерелом яких є міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Як визначено Конституцією (ст.9), ці договори є частиною національного законодавства України. Вступ до Ради Європи, активна співпраця з країнами СНД, з ОБСЄ, Європейським Союзом, Північноатлантичною Асамблеєю та іншими міжнародними організаціями, і окремими державами вимагає приведення національного законодавства України у відповідність з нормами міжнародною права.

Прийняття Конституції, яка увібрала в себе світовий досвід державотворення, зафіксувала основи міжнародною співробітництва, є першим і серйозним кроком на цьому шляху. Тому цілком зрозумілим є те, що міжнародне співтовариство визнало важливість прийняття Основного Закону нашої держави. Крім політичного значення нова Конституція України має надзвичайно велику юридичну цінність як правовий акт. Перш за все це Основний Закон держави, який має найвищу юридичну силу. Всі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі повинні відповідати їй. А це значить, що Конституція є основним джерелом нашого законодавства, розрахованим на тривалий період.

Таким чином, нову Конституцію слід розглядати як основу подальшого розвитку законодавства і правової системи у цілому. Уже перший аналіз її змісту дає підстави зробити висновок про необхідність підготовки і виконання широкої програми законодавчих робіт, пов’язаних з прийняттям абсолютно нових законів, які випливають із Конституції, і внесенням змін до чинних законів. В Інституті законодавства Верховної Ради розроблений поки що попередній, орієнтовний перелік законодавчих актів, необхідність прийняття та зміни які випливають із змісту нової Конституції.

Державі потрібна була Конституція — основний закон її життєдіяльності. Саме Конституція призвана відігравати роль фундаменту, на якому можна побудувати поверхи будівель, які являються сукупністю правових норм. Нова Конституція України була прийнята п’ятою сесією Верховної Ради України 28 червня 1996 р.

Таким чином, прийняття Конституції — це найвища форма закріплення державою і суспільством окремого соціально-економічного і політичного вибору.

Конституція України поширює вплив на всі сфери життєдіяльності суспільства, причому цей вплив має ідейно-політичний, морально-психологічний та юридичний характер. Це обумовлює зміст та особливості механізму здійснення Конституції, який складається з двох відносно самостійних частин: соціального та юридичного.

В соціальному механізмі знаходять своє втілення якості Конституції як політичного документу, в юридичному — характеристика Основного Закону, особливого акта національної системи права.             Здійснення Конституції, втілення її в життя не можна зводити до окремих дій в межах конкретного юридичного процесу. Воно значно глибше і ґрунтовніше. Сутність такого здійснення визначається насамперед соціальним призначенням Конституції, яка поєднує в собі якості нормативного акта і головного політико-правового документа. Іншими словами: здійснення Конституції в єдності всіх її сторін є складне політико-правове явище, завданням якого є не тільки досягнення конкретного правового результату, бажаної поведінки суб’єктів конституційно-правових відносин, але й досягнення цілей та інтересів конституційного регулювання.

Таким чином, здійснення Конституції в цілому, її окремих норм — не що інше, як досягнення конституційних цілей та інтересів шляхом правомірної діяльності суб’єктів конституційного права.

Все це трансформує наше уявлення про Конституцію, її «політичне наповнення» і роль в механізмі здійснення повновладдя українського народу.

Так з нагоди 21 річниці Конституції Україні в закладі відбувся ряд заходів, зокрема, урок-презентація "Сучасні законотворці нашої держави", який організувала заступник директора з НВР Ю,О. Косік, ділова гра "Прийняття Конституції України" - класний керівник Муравська Н.М., бесіда "Конституційні права та обов'язки людини і громадянина в Україні" - класний керівник Венедиктова Л.С., спортивні змагання "Ми- українці" - вчитель фізкультури Окуневський В.В., перегляд документальних фільмів "Невідома Україна. Пилип Орлик. Пакти конституції" та "20 кроків до мрії. Крок 19 - прийнятт Конституції України" - відповідальний заступник директора з НВР Ю,О. Косік, конкурс авторських віршів "Україна - єдина Батьківщина" - класний керівник 11 класу Муравська Н.М., організовано святкове караоке "Національна патріотична пісня" під керівництвом класного керівника 8-9 класів Венедиктової Л.С. Крім того, було упорядковано могилу воїна АТО Макарчука Ю.С., покладено квіти та хвилиною мовчання віддано шану людині, яка боронила нашу землю від ворога.

               

   

           

Переглядів: 50 | Додав: LVS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Block title
Block content